Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Centrum duševního zdraví a podpory v mateřství

775 330 301 info@matara.cz

Duševní zdraví

x

Celistvost se dá přeložit jako ucelenost, jednotnost, kompaktnost, integrita… pro zdraví a to jak pro fyzické tak i pro duševní je celistvost důležitá.

Slovo harmonie pochází z řečtiny ἁρμονία (harmonía), které znamená „hodit se k sobě nebo spojovat“.

Slovo harmonie znamená obecně soulad, souzvuk, souznění. Držme v Harmonii tělo i duši – je to ta správná cesta.

„Harmonie je široký rozhled, který obsáhne všechny strany.“

Klid je základem duševního i fyzického zdraví. Nechávejme tělo i mysl v klidu – ucítíme tu sílu a energii, která nás životem nasměruje správným směrem.

Aura obklopuje celé tělo, je součástí i každé jeho buňky a odrazem všech jemných životních energií. Můžeme ji tedy pokládat v podstatě za součást těla, ne jen za něco, co ho obklopuje. Slovo aura je odvozeno z řeckého výrazu avra, které znamená vánek. Energie obsažené v naší auře jsou obrazem naší osobnosti, našeho způsobu života, myšlenek i emocí. Aura zřetelně ukazuje nás mentální, psychický a duchovní stav.

Při zkoumání aury se přišlo na to, že aura je více či méně vejčitý útvar, který se obyčejně přizpůsobí obrysu fyzického těla, který ale tělo přesahuje o 10 – 30 cm. Je tvořena našimi jemnohmotnými těly. Aura jedince je uzpůsobena individuálně, a proto není rovna žádné jiné. Aura každého člověka je jedinečná!

Ruskému vědeckému páru Kirlianových se podařilo vyvinout metodu, kterou je možno auru fotograficky zachytit, a to barevně. Jsou-li myšlenky a emoce klidné, mírné a láskyplné, jsou v auře vidět jemné, krásné a jasné barvy a aura svítí zvlášť zářivě okolo hlavy. Ale jakmile se objeví negativní myšlenky, bázeň, deprese nebo závist, změní se barvy v auře v tmavé, kalné a těžké odstíny. Toto tupé, ponuré záření vyvolá v organismu časem stav nemocí a disharmonie.

Každá aura má některou barvu jako základní. Pokud ještě nevidíte auru (každý je schopen ji vidět, jen je potřeba se učit…), aby jste sami viděli svou základní barvu aury, můžete si pomoci numerologií. Ta přiřazuje každému číslu určitou barvu, přičemž základní barva vaší aury je daná vaším životním číslem. 

V dnešní době se kameny nosí zejména zasazeny v drahých kovech, ale mnoho lidí věří na jejich léčivé účinky, pozitivní vibrace a nosí je jako talisman – pro zdraví, štěstí, úspěchy.

Léčení pomocí kamenů, které působí na úrovni duchovní, duševní, mentální a zdravotní, kdy jejich prostřednictvím provokujeme organismus k vlastní léčebné aktivitě. Léčba pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Metodě, která používá drahé kameny a polodrahokamy k léčení a harmonizaci organismu, se říká litoterapie. Litoterapií lze jen těžko nahradit současnou medicínu, ale komu jsou kameny sympatické a věří v jejich sílu, může jim ‚osobní kámen‘ pomoci. Často se stává, že díky energetickému vyzařování,  dochází k výraznému zlepšení. Kámen by proto měl být vždy v kontaktu s naším tělem. Některé kameny jsou také účinné jako vody, jiné pomáhají  přiložením na čakry.

Při výběru vhodných kamenů bychom se měli řídit hlavně naší intuicí. Rádi Vám s výběrem vhodného léčivého kamenu poradíme, navštivte nás…